Vítejte na stránkách MG Car Clubu Česká republika!
Tyto stránky jsou určeny všem majitelům a fanouškům automobilů značky MG.
MG Car Club Česká republika je oficiálním národním centrem slavného MG CAR CLUBu založeného již v roce 1930.
Věříme, že Vám tyto stránky pomohou rozšířit si obzory o významné části automobilové historie zvané MG, najít nové informace a třeba i nové přátele.
Budeme Vám vděčni za jakékoliv podněty.

< návrat zpět

O nás

Jako každý start i ten náš potřeboval myšlenku a první „šťouch“.

U nás byl tím aktivním pan Bažant, který (snad z nedostatku jiné smysluplné práce :) jednoho zimního večera (2012) poslal docela obyčejný email: „Co takhle konečně založit českou sekci MG Car Clubu?“. A protože se nabídl, že první kontakt vyřídí, nikdo mu nebránil.

Postupem týdnů myšlenka uzrála, nabalilo se pár podobně postižených, a začalo se řešit, kudy do toho. Jednou z podmínek založení národního centra bylo získat alespoň 25 zájemců o členství. Po pár telefonech a dnech byla kvóta splněna a mohlo se postoupit dál. Přihlašovací formulář, nutné formality a... jsme tu.

Oficiálně MGCC CZ bude zatím pracovat pod Czech Classic Cars Clubem (především z důvodu organizačních a ekonomických). V budoucnu ale není vyloučeno zřízení samostatné identity MGCC.

Činnost centra je závislá na dobrovolné práci, není zisková. Hospodaření podléhá vedení účetnictví a pro členy klubu bude maximálně transparentní.