Vítejte na stránkách MG Car Clubu Česká republika!
Tyto stránky jsou určeny všem majitelům a fanouškům automobilů značky MG.
MG Car Club Česká republika je oficiálním národním centrem slavného MG CAR CLUBu založeného již v roce 1930.
Věříme, že Vám tyto stránky pomohou rozšířit si obzory o významné části automobilové historie zvané MG, najít nové informace a třeba i nové přátele.
Budeme Vám vděčni za jakékoliv podněty.

Kategorie: Novinky

Značka MG se vrací do Evropy

Značka MG se vrací do EvropyAnglická značka MG, která zanikla v roce 2005, se opět vrátí. Čínský majitel oznámil, že v květnu představí na londýnském autosalonu evropský model MG GS.

Půjde o crossover, tedy jakýsi terénně-neterénní vůz, určený především do městského provozu. Automobil bude pravděpodobně dost identický s konceptem CS a následně s čínskou sériovou verzí. Ta byla představena v roce 2015 na autosalonu v Šanghaji a firma v auto věří opravdu hodně. Vždyť i zaplatila seriálového Sherlocka Holmese Benedicta Cumberbatche, aby se stal tváří jejich reklamních spotů.

O tom, co bude mít evropská verze pod kapotou, zatím nevíme nic. A tak připomeneme, co má čínská verze. V nabídce jsou dva agregáty – oba čtyřválce. Základní je přeplňovaná patnáctistovka s výkonem 124 kW a točivým momentem 250 Nm. Silnější je také přeplňovaný čtyřválec ovšem s objemem dva litry a výkonem 162 kW a točivým momentem 350 Nm.

Oba motory pak pracují s dvouspojkovými převodovkami. Menší motor má sedmistupňovou a dvoulitr šestistupňovou převodovku. Standardem je pohon přední nápravy, na přání lze auto vybavit i jako 4x4.

Kam zmizelo MG?
Kdysi známá značka MG zkrachovala. Na britských ostrovech postupně stoupaly náklady na výrobu a distribuci, ale snižovaly se prodeje, až to firma nedokázala ustát a zamířila do konkurzu. Celou ji koupil čínský gigant Nanjing Automobile Group, který okamžitě po nákupu přestěhoval veškeré výrobní technologie do Číny a začal zde vyrábět sportovní kupé MG TF, ale pouze pro čínský a po několika letech i thajský a malajský trh. Postupně začala firma vytvářet nové a nové vlastní modely.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Prodej v ČR odpovědět
Dobrý den, nevíte jestli je v čechách nějaké zastoupení, které bude vůz nabízet?
, - odpovědět
rolex verde
sito italiano rolex replica
replica orologi omega
repliche d'autore orologi
orologi di lusso prodotti in svizzera
rolex oyster donna