Vítejte na stránkách MG Car Clubu Česká republika!
Tyto stránky jsou určeny všem majitelům a fanouškům automobilů značky MG.
MG Car Club Česká republika je oficiálním národním centrem slavného MG CAR CLUBu založeného již v roce 1930.
Věříme, že Vám tyto stránky pomohou rozšířit si obzory o významné části automobilové historie zvané MG, najít nové informace a třeba i nové přátele.
Budeme Vám vděčni za jakékoliv podněty.

Kategorie: Novinky

Oznámení

OznámeníS hlubokým zármutkem a lítostí oznamujeme, že v sobotu 13. května 2017 nás navždy opustila paní Daniela Karasová. Ve středu 1. června t.r. jsme se křesťanském duchu rozloučili v kostele Sv. Prokopa s významnou členkou českého MG klubu, jakož i významnou osobností české autoveteránské veřejnosti vůbec.

Danka, jak jsme jí všichni, kteří jsme jí znali, kamarádsky oslovovali, byla rozhodně výjimečnou osobností, která byla oblíbena všemi, kdo ji poznali.

S Dankou a jejím manželem Pavlem jsme se seznámili u příležitosti prvního setkání MG klubu v Třebíči. Ihned si nás dokázala získat svou upřímnou a milou povahou, dobrotou a láskyplností, lidskostí a moudrostí, odvahou a statečností, nezlomnou energií a vytrvalostí, nelze to všechno ani vypsat. Přes všechnu skromnost oplývala nejen rozsáhlými znalostmi a inteligencí, ale i vysokými uměleckými, hudebními a sportovními schopnostmi.

Již na prvním srazu spolu s Pavlem úspěšně hudebně vystoupili a pak v tomto duchu pokračovali na všech dalších akcích klubu. Danka dokázala hrát na flétnu, ukulele a dudy, zpívala, hrála i divadlo, přednášela, organizovala výstavy a zájezdy, vystavovala své práce v různých galeriích, její kresby jsme znali i z kalendářů klubu. Danka s Pavlem získali na akcích klubu řadu uznání, Danka se stala mimo jiné i uznávanou Dámou MG klubu v roce 2016.

Svůj jako nový roadster MGB v barvě „Tahiti blue“, který dostala ke svým 70. narozeninám, ovládala dokonale.  Na cestě z druhé srazu klubu na Olšině u Lipna jsme s ní v našem podstatně mladším MGB GT nedokázali držet tempo, za Českým Krumlovem se nám úplně ztratila v dáli. Není divu, vždyť uznání a vítězný vavřínový věnec za volantem veteránské Tatry získala před lety přímo z rukou nejpovolanějších – české nejvýznamnější závodnice Elišky Junkové. Svou poslední skutečně neuvěřitelně velkou jízdu absolvovala Danka v loňském říjnu s Pavlem a Rolandem (tak Danka říkala svému MGB) po vysoko položených alpských průsmycích v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Cestu uskutečnili jako vzpomínku na Elišku Junkovou a její závod do vrchu na průsmyk Klausen přesně před 90 lety.

I když v říjnu již mrzlo a začínal padat první sníh, jeli s Pavlem v Rolandu často i s otevřenou střechou. Všichni ostatní ze svých pohodlných aut jen zírali. Na cestě Danku věrně doprovázely i její dudy, na kterých si nahoře v průsmycích zahrála své oblíbené melodie a na Klausen pasu Odu na radost. Kdo jiný než obdivuhodná Danka by toto dokázal! Milá Danko, zůstaneš v našich srdcích navždy. 

Připomenout si paní Danku můžete třeba na tomto videu...

Nezapomeneme...

print Formát pro tisk